Comisia Centrală

P R O G R A M U L

OLIMPIADEI NAŢIONALE DE CHIMIE

COMISIA CENTRALĂ

___________________________________________________

6-13 aprilie 2014

Ziua  / Data

Interval orar

Activitatea

Locaţie

Duminică,

6 aprilie 2014

12.00 - 19.00

Primirea şi cazarea participanţilor

Hotel Moldova Iași

19.00 – 20.30

Cina

 

21.00

Ședința tehnică

Hotel Moldova Iași

Luni,

7 aprilie 2014

8.00 – 9.30

Mic dejun

 

10.00 – 12.00

Festivitatea de deschidere

Teatrul Național ”Vasile Alecsandri” Iași

13.00 – 14.30

Dejun

 

15.00

Grup de lucru

Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi

19.00 – 20.30

Cina

 

Marţi,

8 aprilie 2014

6.00 – 6.30

Mic dejun

 

6.45 – 7.00

Deplasare la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

 

7.00-10.30

Activități specifice

Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi

9.00 – 12.00

Proba teoretică

Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi

13.00 – 15.30

Dejun

 

14.00 – 19.00

Evaluarea lucrărilor – proba teoretică

 

19.00 – 20.30

Cina

 

Miercuri,

9 aprilie 2014

6.30 – 7.00

Mic dejun

 

7.15 – 12.00

Proba practică

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”  Iaşi – Facultatea de Chimie, Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” Iaşi – Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

13.00 – 15.30

Dejun

 

15.30 – 19.00

Evaluarea lucrărilor – proba teoretică

Evaluarea lucrărilor – proba practică

 

19.00 – 20.30

Cina

 
 

Afișarea rezultatelor la proba teoretică

 

Joi,

10 aprilie 2014

7.00 – 8.00

Mic dejun

 

8.00 – 12.00

Evaluare lucrări

 
 

Primirea contestaţiilor – proba teoretică (la finalizarea evaluării lucrărilor elevilor)

 

13.30 – 15.30

Dejun

 

15.30 – 17.30

Reevaluarea lucrărilor - proba teoretică

 

19.00 – 20.30

Cina

 
 

Afișarea rezultatelor - proba practică

 

Vineri,

11 aprilie 2014

7.00 – 7.45

Mic dejun

 
 

Depunerea contestațiilor - proba practică (la finalizarea evaluării lucrărilor elevilor)

Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi

9.00 – 14.00

Proba de baraj pentru selecţia lotului lărgit

Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi

9.00-12.00

Reevaluarea lucrărilor –proba practică

 

13.00 – 15.30

Dejun

 

15.30 – 19.00

Program liber – vizitarea oraşului

 

19.00 – 20.30

Cina

 

Sâmbătă,

12 aprilie 2014

7.00 – 8.00

Mic dejun

 

8.30 – 14.00

Excursie

Palatul ”Alexandru Ioan Cuza” Ruginoasa

14.00 – 15.30

Dejun

 

16.30 – 18.30

Festivitatea de premiere

Palas Iași

19,00 – 23.00

Seară festivă

Palas Iași

Duminică,

13 aprilie 2014

7.30 – 8.30

Mic dejun

 

9.00

Plecarea participanţilor

 

Organizatori:

001-men002-isj003-racovita

Parteneri:

004-primarie005-consiliul-judetean006-chimie-uti007-chimie-uaic

Sponsori

008-palas.png009-leris.png010-racovita.png011-mediere.png012-cardiomed.png013-sonovision.png014-total-gaz.png015-polirom.png016-oamenisicompanii.png017-agrocomplex.png018-mironcostin-pascani.png019-negruzzi.png020-informatica.png021-sadoveanu-pascani.png022-antibiotice.png023-hotel-unirea.png024-stefanescu-iasi.png025-m-costin-iasi.png026-climatherm.png027-cmi-angelica.png028-campeanu.png
JoomShaper